fbpx

חרוזים מקסימים מדאס

אצלנו בימי הולדת הילדים מכינים מתנות אחד לשניה. ביום ההולדת האחרון עלה הרצון להכין במתנה שרשרת, מייד עלתה השאלה ממה נכין את החרוזים. החומר הנבחר היה דאס, בזכות הקלות של העבודה בו, הייבוש הפשוט באוויר והעמידות שלו. כיוון שהזמן עד לייבוש מלא של החומר הוא כ-24 שעות התחלנו את הכנת החרוזים כיומיים לפני מתן המתנה. אחרי שסיימנו את החרוזים הילדים החליטו שבעצם הם מעדיפים לתת במתנה חרוזים ולא שרשרת, שמי שמקבל(ת) אותם (י)תבחר מה ליצור מהם. אז הכנו קופסת מתנה מקושטת מנייר וארזנו בה את החרוזים.  לכבוד הפוסט הזה הכנו בשילוב עם חרוזי גיהוץ מחזיק מפתחות משמח.

מה צריך

חבילת דאס (תספיק לעשרות חרוזים)

חותמות (לא חובה, למי שמעוניינת לקשט)

קיסמים (אצלנו תמיד יש חבילות שהילדים שפכו ונשמרו לצרכי יצירה)

צבעי גואש

לק שקוף לא רעיל

משטח מוקצף / קלקר שמשמש באריזות של מוצרים שונים (לא הכרחי אבל מקל מאוד בצביעת החרוזים)

מה לעשות

יצירת צורת החרוזים:

חותכים את הדאס לריבועים בגדלים דומים מחבילת הדאס, כל קוביית דאס תהפוך לחרוז.

אופן יצירת החרוז פשוטה – יוצרים את צורת החרוז ולאחר מכן מעבירים קיסם מצד אחד לצד שני וחזרה דרך הכדור. חשוב להעביר מצד לצד גם על מנת למנוע הצטברות חומר בצד אחד של החור וגם על מנת לוודא שהחור יהיה גדול מספיק, בתהליך ההתייבשות החומר מתכווץ ואם החור אינו גדול מספיק הוא יכול להסתם.

_MG_1534

חרוזים עגולים: יוצרים כדור מהקוביה

חרוזים בצורת קוביה: או על ידי חיתוך בסכין או מעיכה של הכדור עם האגודל והאצבע המורה שלוש פעמים, כל פעם מכיוון אחר (אצלנו נהנו במיוחד מהטכניקה הזו)

חרוזים בצורת כדור מעוך, “פיתה”, עם או בלי חותמת: יוצרים כדור, מעבירים דרכו קיסם ובלי להוציא את הקיסם בעדינות מועכים אותו מכל צד עם החותמת, החותמת יכולה להיות גם מזלג או קיסם או מטבע. מוציאים את הקיסם כשמרוצים מהתוצאה.

חרוזים בצורת גליל: מעבירים קיסם בחתיכה של דאס ומגלגלים על משטח קשה או בין האצבעות את חתיכת הדאס בלי להוציא את הקיסם. מוציאים את הקיסם כשמרוצים מהתוצאה.

מניחים על חתיכת נייר לייבוש במשך כ-24 שעות

צביעת החרוזים:

שמים כל חרוז על קיסם ותוקעים את הקיסם במשטח המוקצף ששמרנו מאריזת המכשיר האחרון שקנינו (או זה שלפניו). אנחנו שמות נייר עיתון מעל המשטח על מנת שישמר נקי לפעם הבאה. בוחרים עם הילדים צבעים שמחים ושמים כל צבע בכלי נפרד, עדיף עם מכחול לכל צבע. זה לא חיוני אבל בהחלט מוסיף למגוון הצבעים של החרוזים.

_MG_1514

את רוב החרוזים בחרנו לצבוע בתהליך של שני שלבים לקבלת תוצאה צבעונית במיוחד:  כל חרוז נצבע בהתחלה בצבע אחד (בחלקם צבענו חצי בצבע אחד וחצי בצבע אחר), נתנו להם להתייבש ואז צבענו בצבעים נוספים ואחרים מעל הצבע הראשון על מנת לקבל צורות של פסים או נקודות. השחלת החרוז על הקיסם איפשרה טכניקה של יצירת פסים אחידים סביב החרוז באמצעות סיבוב הקיסם תוך כדי השארת המכחול בנקודה אחת. ליצירת נקודות השתמשנו בקיסמי שיניים ואוזניים.

לק:

לאחר שהצבעים התייבשו כיסינו את החרוזים בלק ציפורניים על מנת לשמור על הצבע והדאס. גואש יכול לעבור לעור במגע עם זעה או מים והדאס יכול להתפורר. בנוסף הלק יוצר מראה מבריק וחלק. גם בעת הציפוי בלק התשמשנו בקיסמים ובמשטח המוקצף על מנת לצפות רק את החרוזים.

_MG_1511

הכנת קופסת מתנה מנייר

אנחנו הכנו 2 קופסאות בגדלים מעט שונים על מנת שאחת תהיה התחתית ואחת המכסה. הכנו מבריסטול לבן שחתכנו לריבוע וצבענו וקישטנו בעזרת צבעי גואש, אפשר כמובן להשתמש בדפים צבעוניים המיועדים לאוריגמי.

לחצו כאן לקישור להנחיות כיצד להכין קופסת מתנה מנייר

לחצו כאן לקישור לוידאו מאוד (מאוד) איטי ומפורט

יצירת מחזיק מפתחות

מה צריך עוד

חוט (עדיף חוט שעווה, הוא חזק יותר וניתן לשרוף את הקשר כך שלא יראה כמעט)

חרוזים (לא חייבים, אבל זה מוסיף צבע ומאפשר לרווח בין חרוזי הדאס)

מה לעשות

לבחור את החרוזים מהם רוצים ליצור את מחזיק המפתחות, להשחיל על החוט ולקשור בקצה לטבעת של מחזיק מפתחות

_MG_1560

_MG_1575

השאר תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: